| Place of Origin: | Chinese Mainland |
|---|---|
| Brand Name: | ZSHONORHIGH, SIDEREAL |
| Certification: | CE,ROHS,FCC,PSE,CCC,UL,ISO9001,BSCI |
| Model Number: | YP1001 |
| Minimum Order Quantity: | 10pcs |
| Price: | Negotiable |
| Packaging Details: | Box package+ bubble or as customized |
| Delivery Time: | 25-30days or confirm |
| Payment Terms: | T/T, Western Union |
| Supply Ability: | 5000pcs/month |
| Lamp Shape: | Magnolia Flower | Light Source: | LED \energy-saving Lamp |
|---|---|---|---|
| Accessories Material: | Glass Accessories For Pendant Chandelier | Irradiation Area: | 20-25m2 |
| Style: | Modern | Control Mode: | Switch Control |
| Advantages: | Rustproof\durable\beautiful | Color: | Custom |
| Highlight: | custom chandeliers with large crystals,flexible woven mesh chandelier,warm white industrial chandelier |
||
| Application | Living Room, Hotel, Restaurant, Villa |
| Body Material | Glass |
| Light Source | LED |
| Input Voltage | AC 85-265V |
| Color Temperature | 2700K, 3500K, 4100K, 5000K, 6000K |
| Shade Material | Glass |
| Dimmer Support | Yes |
| Control Modes | Switch, Remote, Voice, Touch, App, Sensor |
| Lamp Size | Large |
| Product Dimension | 150×100×100 cm |
| Model Number | YP1001 |
| Luminous Flux | 90 lm |
| Color Rendering Index | 90 Ra |
| Product Weight | 30 kg |
| Beam Angle | 270° |
| Warranty | 3 Years |
| Style | Modern Simple Luxury |
| Selling Units | Single item |
| Package Size | 25×25×25 cm |
| Gross Weight | 1.900 kg |
| Pieces per Carton | 1 |