| Place of Origin: | Chinese Mainland |
|---|---|
| Brand Name: | ZSHONORHIGH, SIDEREAL |
| Certification: | CE,ROHS,FCC,PSE,CCC,UL,ISO9001,BSCI |
| Minimum Order Quantity: | 10pcs |
| Price: | Negotiable |
| Packaging Details: | Box package+ bubble or as customized |
| Delivery Time: | 25-30days or confirm |
| Payment Terms: | T/T, Western Union |
| Supply Ability: | 5000pcs/month |
| Lamp Shape: | Magnolia Flower | Light Source: | LED \energy-saving Lamp |
|---|---|---|---|
| Accessories Material: | Glass Accessories For Pendant Chandelier | Irradiation Area: | 20-25m2 |
| Style: | Modern | Control Mode: | Switch Control |
| Advantages: | Rustproof\durable\beautiful | Color: | Custom |
| Highlight: | custom chandelier for hotel lobby,contemporary petal staircase chandelier,warm white luxury living room chandelier |
||
| Body Material | Other |
| Light Source | Other |
| Input Voltage | AC 220V (±10%) |
| Color Temperature | 2700K (Soft Warm White) |
| Shade Material | Other |
| Support Dimmer | No |
| Lifespan | 50,000 Hours |
| Control Mode | Switch Control |
| Lighting Solutions Service | Lighting And Circuitry Design, Project Lighting Design |
| Warranty | Other |
| Color Rendering Index | 90 |
| Place of Origin | China |
| Product Weight | 50 kg |
| Style | Luxury |
| Color | Gold |
| Type | Pendant Chandelier Lamp |
| Design | Customized Designs |
| Size | Custom Size Accepted |