| Place of Origin: | Chinese Mainland |
|---|---|
| Brand Name: | ZSHONORHIGH, SIDEREAL |
| Certification: | CE,ROHS,FCC,PSE,CCC,UL,ISO9001,BSCI |
| Model Number: | MCY-063 |
| Minimum Order Quantity: | 10pcs |
| Price: | Negotiable |
| Packaging Details: | Box package+ bubble or as customized |
| Delivery Time: | 25-30days or confirm |
| Payment Terms: | T/T, Western Union |
| Supply Ability: | 5000pcs/month |
| Lamp Shape: | Magnolia Flower | Light Source: | LED \energy-saving Lamp |
|---|---|---|---|
| Accessories Material: | Glass Accessories For Pendant Chandelier | Irradiation Area: | 20-25m2 |
| Style: | Modern | Control Mode: | Switch Control |
| Advantages: | Rustproof\durable\beautiful | Color: | Custom |
| Highlight: | custom crystal chandelier for hotel lobby,creative non-standard pendant lighting,ballroom sales department chandelier with warranty |
||
| Application | Hotel/Villa/Restaurant |
| Body Material | Steel |
| Light Source | LED |
| Input Voltage | AC 85-265V |
| Color Temperature | 2700K-6500K |
| Shade Material | Crystal |
| Dimmer Support | Yes |
| Lifespan | 50,000 Hours |
| Control Mode | Switch Control, Other |
| Bulb Base | E27 |
| Luminous Flux | 100 lm |
| Color Rendering Index | 90 Ra |
| Product Weight | 50 KG |
| Warranty | 5 Years |
| Certification | CE/ROHS |
| Installation | Pendant Mounted |