| Place of Origin: | Chinese Mainland |
|---|---|
| Brand Name: | ZSHONORHIGH, SIDEREAL |
| Certification: | CE,ROHS,FCC,PSE,CCC,UL,ISO9001,BSCI |
| Model Number: | ETL2608 |
| Minimum Order Quantity: | 10pcs |
| Price: | Negotiable |
| Packaging Details: | Box package+ bubble or as customized |
| Delivery Time: | 25-30days or confirm |
| Payment Terms: | T/T, Western Union |
| Supply Ability: | 5000pcs/month |
| Light Source: | LED | Application: | Home |
|---|---|---|---|
| Material: | Metal | Beam Angle(°): | 360° |
| Color Rendering Index(Ra): | 80 | Color Temperature: | 3000K/4000K/6000K |
| Voltage: | AC 110V-240V~50/60Hz | ||
| Highlight: | European crystal pendant lamp,luxury candle chandelier light,modern hanging light for villa |
||
| Application | Home, Hotel, Wedding Hall, Shopping Mall, Villa |
| Body Material | Glass & Crystal |
| Light Source | LED |
| Input Voltage | AC 220V (±10%) |
| Color Temperature | 3500K (Warm White) |
| Shade Material | Fabric |
| Dimmer Support | No |
| Lifespan | 3000 Hours |
| Body Color | Colorful |
| Bulb Base | E14 |
| Product Dimension | Dia 110cm × H 120cm |
| Product Weight | 48 kg |
| Beam Angle | 360° |
| Color Rendering Index | Ra 80 |
| Warranty | 2 Years |
| Certification | CE |
| Model Number | ETL2608 |
| Place of Origin | Guangdong, China |