| Place of Origin: | Chinese Mainland |
|---|---|
| Brand Name: | ZSHONORHIGH, SIDEREAL |
| Certification: | CE,ROHS,FCC,PSE,CCC,UL,ISO9001,BSCI |
| Model Number: | P3655 |
| Minimum Order Quantity: | 10pcs |
| Price: | Negotiable |
| Packaging Details: | Box package+ bubble or as customized |
| Delivery Time: | 25-30days or confirm |
| Payment Terms: | T/T, Western Union |
| Supply Ability: | 5000pcs/month |
| Features: | Minimalism | Name: | Modern Ceiling Lights |
|---|---|---|---|
| Power: | AC 110V-240V | LED Source: | LED |
| Material: | All Copper + Electroplated Hand Ground Glass | Color: | Golden \ Black |
| Application: | Home\hotel\commercial | ||
| Highlight: | modern island chandelier stainless steel,crystal chandelier lighting remote control,LED pendant light high brightness |
||
| Application | Living Room |
| Body Material | Stainless Steel |
| Light Source | LED |
| Input Voltage | AC 220V (±10%) |
| Color Temperature | 6000K (Daylight Alert) |
| Shade Material | Crystal |
| Control Mode | Remote Control, Switch Control |
| Features | High Brightness, Adjustable Height |
| Body Color | Gold, Other |
| Shape | Round |
| Warranty | 3-Year |
| Model Number | P3655 |
| Color Rendering Index | 90 |
| Product Weight | 12 kg |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Brand Name | YS |