| Place of Origin: | Guangdong, China |
|---|---|
| Brand Name: | ZSHONORHIGH, SIDEREAL |
| Certification: | EPR |
| Model Number: | ABM-WL085 |
| Minimum Order Quantity: | 100set/<100 |
| Price: | Factory price/Genuine retail price |
| Packaging Details: | All packages are packaged in standard export 5-layer yellow cartons |
| Delivery Time: | 7-15days |
| Payment Terms: | T/T |
| Supply Ability: | 5000 Piece/Pieces per Month |
| Lamp Body Size: | D90*H390 | Material: | Aluminum + Silicone |
|---|---|---|---|
| Item Type: | Wall Lamps | Control Mode: | Switch Control |
| Color Temperature(CCT): | 4100K (Neutral White) | Lifespan (hours): | 10000 |
| Input Voltage(V): | 110-240V | Warranty(Year): | 2-Year |
| Highlight: | modern alabaster wall lamp,minimalist living room wall light,spanish cloud stone corridor lamp |
||
| Design Style | Modern |
| Application | Living Room |
| Lamp Body Material | Copper |
| Shade Material | Alabaster |
| Shade Color | Off-White |
| Shade Shape | Cylindrical |
| Input Voltage | AC 85-265V |
| Light Source | LED |
| Bulb Base | PCB |
| Installation | Wall-mounted |
| Color Temperature | 3500K (Warm White) |
| Lifespan | 20,000 Hours |
| Dimmer Support | No |
| Control Mode | Switch Control |
| Warranty | 3-Year |
| Color Rendering Index | Ra80 |
| Luminous Efficiency | 60 lm/w |
| Luminous Flux | 1200 lm |
| Model Number | ABM-WL085 |
| Product Dimensions | D90*H390 mm |
| Product Weight | 5 kg |