| Place of Origin: | Chinese Mainland |
|---|---|
| Brand Name: | ZSHONORHIGH, SIDEREAL |
| Certification: | CE,ROHS,FCC,PSE,CCC,UL,ISO9001,BSCI |
| Model Number: | MCP--D3335 |
| Minimum Order Quantity: | 10pcs |
| Price: | Negotiable |
| Packaging Details: | Box package+ bubble or as customized |
| Delivery Time: | 25-30days or confirm |
| Payment Terms: | T/T, Western Union |
| Supply Ability: | 5000pcs/month |
| Name: | Luxury Hotel Custom Crystal Chandelier | Style: | Modern/Contemporary |
|---|---|---|---|
| Applicable: | Staircase Luxury Hotel | Lamp Body Material: | LED Lamp |
| Control Mode: | Switch Control, Remote Control | Service: | OEM ODM |
| Crystal Material: | Purple Crystal | ||
| Highlight: | Luxury golden leaf chandelier,Grand staircase pendant light,5-star hotel lobby chandelier |
||
| Application | Hotel |
| Body Material | Metal, Glass, Crystal |
| Light Source | LED |
| Input Voltage | AC 85-265V |
| Color Temperature | 2700K (Soft Warm White), 3500K (Warm White), 4100K (Neutral White) |
| Support Dimmer | Yes |
| Lifespan | 50,000 Hours |
| Control Mode | Switch Control, Remote Control, Sensor Control, App Control |
| Bulb Base | E14 |
| Luminous Flux | 500 lm |
| Color Rendering Index | 80 Ra |
| Beam Angle | 360° |
| Warranty | 5-Year |
| Installation | Suspended Mounted |
| Product Weight | 10 kg |
| Style | Art Decor |